Asset Publisher
XV edycja festiwalu muzyki jazzowej w Puszczy Augustowskiej
19 i 20 lipca w Gajówce Buduk odbyła się XV edycja festiwalu muzyki jazzowej. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów 100-lecia Lasów Państwowych i 80-lecia utworzenie RDLP w Białymstoku. Z zaproszenia do lasu skorzystało wiele osób.
Nadleśnictwo Głęboki Bród było partnerem strategicznym wydarzenia. Podczas dwóch dni festiwalu leśnicy mieli okazję do rozmowy z uczestnikami o bieżących sprawach dotyczących Lasów Państwowych. Na przygotowanym stoisku promocyjnym można było dowiedzieć się na czym polega zrównoważona, wielofunkcyjna gospodarka leśna. Przybyli goście mieli też okazję posmakować wyjątkowych produktów pochodzenia leśnego marki „Dobre z Lasu”. Wydarzenie było idealną okazją do kształtowania wizerunku leśnika. Pracownicy Nadleśnictwa Głęboki Bród udzielali licznie przybyłym informacji o misji Lasów Państwowych i celach gospodarczych realizowanych przez leśników. Festiwal był znakomitym przykładem realizacji pozaprodukcyjnych funkcji lasu - udostępniania lasu społeczeństwu.
Znakomity klimat wydarzenia i piękno przyrody przyciągają widownię, która zachwyca muzyków i organizatora. W tym roku impreza zgromadziła ponad 1200 osób. Pierwszy dzień festiwalu był wieczorem „wielkich powrotów”. Na scenie gajówki wystąpiły zespoły, które występowały podczas poprzednich edycji Jazzu na Buduku. Koncert rozpoczął muzyczny projekt jubileuszowy New Orlean Big Band - skład zawiązany przez wybitnego multiinstrumentalistę Mariana Szaryńskiego. Zespół wystąpił w składzie dwunastu muzyków i zaprezentował muzykę ulic Nowego Orleanu. Następnie na scenie pojawiła się Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. Świeżość i entuzjazm młodych muzyków z orkiestry w połączeniu z klasyką jazzową na najwyższym poziomie, zaprezentowaną przez zaproszonych artystów, zachwyciła wszystkich zgromadzonych. W finale wystąpił Jerzy Małek Quintet, w składzie: Jerzy Małek (trąbka), Radek Nowicki (saksofon), Piotr Wyleżoł (piano), Andrzej Święs (kontrabas), Sebastian Frankiewicz (perkusja).
Drugi dzień festiwalu rozpoczął występ zespołu The Ancimons, w skadzie: Zuza Baum (wokal), Jasiek Piwowarczyk (wokal), Mateusz Szczypka (gitara), Kuba Banaszek (piano), Sebastian Frankiewicz (perkusja), Tymek Huget (perkusja). Następnie na scenie pojawił się Stanisław Soyka – wybitny wokalista jazzowy, pianista i kompozytor. Akompaniowali mu Arek Skolik (perkusja), Kajetan Galas (organy Hammonda) i Tomasz Grzegorski (saksofon tenorowy). W finale wystąpił Andy Sheppard - jeden z najważniejszych brytyjskich saksofonistów jazzowych i kompozytorów wraz z Przemysławem Strączkiem Trio w składzie: Przemysław Strączek (gitara), Jakub Cywiński (kontrabas), Patryk Dobosz (perkusja).