Asset Publisher Asset Publisher

Łączą nas drzewa - już od 10 lat! Las otwarty dla seniorów.

21 maja, w Europejski Dzień Obszarów Natura 2000, leśnicy z Nadleśnictwa Głęboki Bród po raz kolejny zaprosili seniorów do lasu. Tym razem spotkanie miało szczególny charakter, bowiem odbyła się leśna inauguracja X-lecia współpracy leśników z seniorami oraz X-lecie istnienia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sejnach z Filią w Puńsku.

Leśnicy zabrali swoich gości do lasu, aby wspólnie porozmawiać o zrównoważonej gospodarce leśnej i zdrowotnym wpływie „kąpieli leśnych”. Wydarzenie odbyło się w ramach edukacyjnej akcji „Łączą nas drzewa”. Podsumowaniem spotkania było wręczenie uczestnikom wydarzenia sadzonek Świerka pospolitego, wyhodowanych z nasion, które pobłogosławił Ojciec Święty Franciszek w czasie Pielgrzymki Polskich Leśników z okazji przekazania choinki dla Watykanu, 7 grudnia 2017 roku.
Leśnicy z Nadleśnictwa Głęboki Bród od dawna wykorzystują las dla celów leczniczych i terapeutycznych. Wpływ przyrody na zdrowie psychiczne i fizyczne jest bardzo istotny. Uczestnikami zajęć edukacyjnych są coraz częściej osoby starsze z całego regionu województwa podlaskiego.