Lista aktualności Lista aktualności

Predathlon Sirvis ICE

18 stycznia w lasach Puszczy Augustowskiej odbył się „Predathlon Sirvis Ice 2020” – impreza promująca m.in. bezpieczne bieganie po lasach oraz zrównoważoną gospodarkę leśną.

Organizatorem imprezy była Fundacja „Kierunek Ultra” z Suwałk natomiast Nadleśnictwo Głęboki Bród, jako partner, zadbało o edukacyjny charakter przedsięwzięcia.

Akcja połączyła dwie dyscypliny – bieg i spływ kajakowy. Na starcie stanęło 60 uczestników, którzy mieli do pokonania dystans 15 km malowniczymi ścieżkami Puszczy Augustowskiej oraz dystans 6 km Czarną Hańczą. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dla większości zawodników największą atrakcją był zimowy spływ Czarną Hańczą, odkrywaną po raz pierwszy.

Pierwsi na mecie zameldowali się Kamil Ołowski i Paweł Dziwosz (AgroBros/Kram FC) w czasie 1:44:19. Drugie miejsce przypadło Dominikowi Wałdowskiemu i Patrykowi Trapkowskiemu (XRunners), a trzeci byli Marcin Gawryluk i Tomasz Łoś (TNT).

Poprzez udział w imprezie leśnicy promowali bezpieczny wypoczynek w lesie oraz wielofunkcyjną i zrównoważoną gospodarkę leśną. Uczestnicy wydarzenia otrzymali materiały z rzetelnymi informacjami na temat działalności Lasów Państwowych.