Lista aktualności Lista aktualności

Młodzież zapobiega pożarom

5 kwietnia w siedzibie Powiatowej Straży Pożarnej w Sejnach odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Po raz kolejny współorganizatorem konkursu było Nadleśnictwo Głęboki Bród. W eliminacjach powiatowych pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom - pożar w lesie klęskę niesie" udział wzięło 44 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sejneńskiego. Zawodnicy mogli wykazać się znajomością nie tylko przepisów przeciwpożarowych. Znaczną część pytań stanowiły zagadnienia związane z zasadami bezpiecznego przebywania w lesie. Eliminacje składały się z dwóch części – testu pisemnego oraz finału ustnego. Wśród członków komisji konkursowej, obok strażaków, znaleźli się również leśnicy. Młodzież okazała się doskonale przygotowana. Wszystkim laureatom tegorocznego konkursu wiedzy pożarniczej serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich.
Apelujemy o rozwagę i powstrzymanie się od wypalania traw oraz palenia ognisk w miejscach niewyznaczonych. Od kwietnia w nadleśnictwach trwa akcja bezpośrednia, czyli pełna gotowość do zadań z zakresu zwalczania pożarów. W siedzibach nadleśnictw uruchomione zostały punkty alarmowo-dyspozycyjne, w których prowadzony jest monitoring wizyjny obszarów leśnych. W przypadku zauważenia pożaru należy natychmiast poinformować straż pożarną lub miejscowe nadleśnictwo.

Straż Pożarna: 998, 112
Nadleśnictwo Głęboki Bród: (87) 516 52 03