Lista aktualności Lista aktualności

„Ciemna Noc” w Puszczy Augustowskiej

Za nami ekscytująca noc ciem, która na długo pozostanie w pamięci młodych przyrodników.

6 i 7 lipca leśnicy z Nadleśnictwa Głęboki Bród zorganizowali warsztaty entomologiczne w ośrodku edukacji leśnej „Zielona Klasa”. Leśnicy zabrali dzieci wraz z ich rodzicami do ciemnego lasu na niesamowite spotkanie poświęcone motylom nocnym. Uczestnicy przekonali się jak niezwykle różnorodny i fascynujący jest świat owadów. Motyle nocne, mimo że pozostają w cieniu swoich dziennych kuzynów, zachwyciły wszystkich bogactwem barw i kształtów.

Program wydarzenia edukacyjnego był bardzo interesujący. Po wieczornej prelekcji odbyła się główna część spotkania – wabienie motyli i ich obserwacja przy ekranie. Czas oczekiwania na kolejne okazy owadów umilało ognisko i leśne gawędy. Następnego dnia dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonały ćmy wykorzystując papier, farby i własną wyobraźnię.

Dziękujemy naszym gościom – zarówno młodym jak i dorosłym – za wyrazy zachwytu, zaangażowanie oraz wspólnie spędzony czas. To pierwsze takie spotkanie w Nadleśnictwie Głęboki Bród, ale z pewnością nie ostatnie.